Podczas budowy domy ważnym elementem jest odpowiednia izolacja dachu. Od dawna jako pokrycie dachowe stosowana jest pap, które nadal jest wykorzystywana w tym celu. Na rynku dostępne są papy wykonane z różnego rodzaju materiałów, jakimi są: posypka mineralna, włókna poliestrowe, asfalt modyfikowany. Tradycyjna papa asfaltowa cieszy się coraz mniejszą popularnością, jej miejsce zajęła papa termozgrzewalna.

Zalety papy termozgrzewalnej  

papa termozgrzewalna zielona łódźSzczelność pomiędzy poszczególnymi pasami papy jest bardzo wysoka. Pokrycie dachowa za pomocą termozgrzewalnej papy nie wymaga konserwacji przez wiele lat. Tego rodzaj papy ma lepsze właściwości, może posłużyć nawet ok. 30 lat jako pokrycie dachu. Termozgrzewalna papa jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Pod wpływem wysokiej temperatury nie mięknie ani nie ni pęknie. Papa nadaje się świetnie jako środek naprawczy tego typu środek naprawczy. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwań klientów, zapewniają swoją produkty.Ten rodzaj pokrycia dachowego najlepiej sprawdza się na proste dachy. Papę należy układać na czystym i suchy podłożu. Nie zaleca się układać papy dachowej podczas opadów atmosferycznych. Materiał budowlany, jakim jest papa termozgrzewalna zielona łódź, wykorzystuje się do izolacji budynków, fundamentów. Termy termozgrzewalne są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dostępne w wielu rozmiarach, z łatwością można dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Papy to materiał wytrzymały mający szerokie zastosowanie. Produkty różnią się rozciągliwością, dlatego można wybrać rodzaj, który będzie dopasowany do danego dachu. Pokrycie dachowe papy powinny zawierać dwie warstwy. Takie rozwiązanie ma chronić przed wodą i wilgocią. Najlepszą ochronę przed wilgocią zapewnia papa termozgrzewalna. Do mocowania tego typu pokrycia dachowego wykorzystuje się specjalne wkręty lub gwoździe. Poszczególne płaty układa się na zakładkę, przykręca, następnie na stale zgrzewa ze sobą za pomocą specjalnego lepiku. Na rynku można również znaleźć papy samoprzylepne, które są wygodne i łatwe w montażu. Termozgrzewalne papy nadają się do pokrywania dachów domów  innych lokali gospodarczych lub użyteczności publicznej.

Przy wyborze takiego produktu warto zwrócić uwagę na jego grubość. Ważna jest gramatura osnowy, ponieważ wpływa ona w największym stopniu na odporność materiału. Jednak pozostałą po remoncie starą papę, nie należy przetrzymywać, ponieważ grozi to mandatem. W takim przypadku trzeba skorzystać z usług firmy, która zapewnia kontenery do odpadów remontowych, które się trudne do recyklingu.

Kategorie: Remonty