W życiu wielu posiadaczy samochodów nadchodzą takie momenty, kiedy trzeba pozbyć się starego samochodu, ponieważ nie nadaje się on już do jazdy, a także nie opłaca się go naprawiać. Dodatkowo zajmuje przestrzeń na parkingu od kilku miesięcy i warto wezwać pracownika, który przyjedzie na miejsce wraz z lawetą i zabierze nasz stary samochód. Najczęściej na miejscu dokonywana jest wycena i od razu do ręki otrzymujemy pieniądze za sprzedane auto na złom. Otrzymamy również wszystkie niezbędne dokumenty do wyrejestrowania samochodu.

Co pozyskuje się ze złomowanych samochodów?

Złomowanie w KielcachZawsze powinniśmy korzystać tylko i wyłącznie z legalnych złomowisk samochodów, ponieważ wtedy będziemy mieli dodatkowo wpływ na środowisko i będziemy pewni, że oddaliśmy auto we właściwe miejsce. Niestety, ale na rynku nadal możemy spotkać wielu nieuczciwych osób, które oferują znacznie większe ceny za złomowany samochód, ale nie posiadają legalnego złomowiska. Firmy oferujące złomowanie w Kielcach odkupują od swoich klientów samochody osobowe, ale również pojazdy dostawcze, a nawet ciężarowe. Mogą to być samochody stare, które są jeszcze sprawne albo auta powypadkowe lub uszkodzone. Najczęściej za cenę samochodu otrzymamy tyle ile on waży. W takich samochodów pozyskuje się najczęściej oleje samochodowe, które trafiają do specjalnych punktów olejów zużytych, a następnie przerabiane są w rafineriach aż do momentu pozyskania nowego oleju. Wszystkie metalowe części karoserii samochodowej są przechowywane na placu stacji demontażu i odbierane są przez kolejne skupy, które przekazują takie części do huty, gdzie zostaną ponownie użyte do produkcji wyrobów metalowych. Szkło z szyb samochodowych również z kupowany jest przez huty i przerabiane ponownie na wyroby szklane. Całe szyby w samochodzie mogą być również zdemontowane i ponownie sprzedany do innego samochodu. Złomowiska pozyskują również tworzywa sztuczne, które sprzedawane są do firm produkujących wyroby plastikowe oraz gumowe. Każde legalne złomowisko powinno posiadać odpowiednie zezwolenie na demontaż pojazdów. Tylko wtedy otrzymamy odpowiednie zaświadczenie, aby móc później wyrejestrować samochód z ubezpieczalni OC, a także z wydziału komunikacji.

Jeżeli chcemy zapytać o legalności o złomowiska, to wystarczy poprosić pracownika stacji demontażu pojazdów o pokazanie dokumentu od marszałka województwa. Jakie dokumenty uprawniają firmy do wykonywania działań związanych z kasację samochodów, a także ich złomowaniem oraz legalnym demontażem. Na złomowisko możemy zadzwonić telefonicznie albo wypełnić formularz na stronie internetowej i podać wszystkie dane samochodu, a także przesłać zdjęcia, dzięki czemu możemy wycenę otrzymać przez internet.