Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest przygotowanie towaru do transportu. Szczególnie ważne jest to w przypadku towarów o większych gabarytach, lub też takich o nieregularnym kształcie. Pomocne w jego zabezpieczeniu mogą się okazać specjalne taśmy z tworzyw sztucznych.

Zalety taśm spinających PET

taśmy spinające petWiększość osób, nawet tych które nie pracują na magazynach czy sortowniach zdaje sobie sprawę  z tego, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie towarów do transportu. Szczególnie istotne jest to w przypadku towarów i ładunków o większych gabarytach, ale także i takich, które są ułożone na paletach lub mają nieregularny kształt. Pomocne w zabezpieczeniu takich ładunków mogą się okazać taśmy spinające PET. Do czego służą tego typu taśmy? Otóż taśmy te, zwane również taśmami do bandowania, służąc do spinania i zabezpieczania szczególnie trudnych do transportu ładunków. Do spięcia towarów potrzebne są nie tylko same taśmy, ale również specjalistyczne zapinki do nich, czy też pakowacze. Aby skutecznie zabezpieczyć towar przy pomocy taśm bandujących, wystarczy owinąć nimi dany ładunek czy karton, tak, aby był on  zabezpieczony przed uszkodzeniem wierzchniego opakowania. W przypadku palet, taka taśma ma za zadanie uchronić zgromadzony na nich towar przed spadnięciem. Aby dana taśma spinająca mogła spełnić dobrze swoje funkcję, musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów, stąd tez rosnąca popularność taśm bandujących PET. Cechują się one bardzo wysoką wytrzymałością, przede wszystkim na zerwanie, ale są one również w wysokim stopniu elastyczne. Dzięki temu mogą one być doskonałą alternatywą dla dotychczas używanych taśm stalowych. Taśma PET zazwyczaj jest używana do spinania i stabilizacji ładunków o dużych gabarytach, takich jak na przykład betonowe elementy budowlane, tarcica, płyty wiórowe, czy też bele papieru. Dzięki temu, że taśmy PET są tak bardzo elastyczne możliwe jest uzyskanie bardzo dużego ich naprężenia,  co dodatkowo zapobiega rozluźnieniu przewożonego ładunku. Taśm PET najczęściej używa się w zautomatyzowanych liniach pakujących, gdyż ten sposób pakowania przebiega zdecydowanie najszybciej. Taśmy PET są bardzo odporne na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jeśli zależy nam na bezpiecznym transporcie naszego ładunku, bardzo ważne jest jego odpowiednie zabezpieczenie. Można tego dokonać na kilka różnych sposób, ale szczególnie popularne stało się używanie specjalnych taśm z tworzyw sztucznych. Owijając nimi ładunek praktycznie zabezpieczamy się przed jego zsunięciem z palety.