Od kilkunastu lat w Polsce jest moda na zawód, jakim jest wedding planner, czyli organizator wesel. Już jako dziecko zastanawiałam się nad tym, w jaki sposób organizuje się wesela i przyznam, że marzyłam by robić to zawodowo. Teraz w dobie konkurencji rozważam decyzję na temat tego, czy to się opłaca. Oprócz tego zastanawiam się, czy to tak naprawdę jest prosta praca?

Jak wygląda praca organizatora wesel?

organizowanie wesel w KrakowiePrzede wszystkim mając na uwadze ocenę pracy organizatora wesel, należy na samym początku powiedzieć o tym, że jest to zawód niezwykle odpowiedzialny, który wiąże się z konsekwencjami niedopilnowania ważnych kwestii. Trzeba więc być całkowicie zorganizowanym oraz dyspozycyjnym, ponieważ para młoda bierze ślub raz w życiu i pragnie, aby ten dzień był dla nich idealny. Liczą, że organizator wesel sprawi, że wszystko będzie po ich myśli. W tym wszystkim ważna jest więc dobra współpraca i słuchanie oczekiwań nowożeńców. Czynność, jaką jest organizowanie wesel w Krakowie wykonuje tylko kilka osób, którzy stworzyli swoją markę tylko i wyłącznie dzięki ciężkiej pracy. Byli dyspozycyjni dla swoich klientów przez dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Rezygnowali z weekendów i rezygnowali ze świąt. Dzięki temu zyskali zaufanie wielu. Nie można zawieść klienta. Jeden błąd może wpłynąć na całokształt kariery, dlatego też biorąc się zawodowo za organizowanie wesel należy mieć na uwadze fakt, iż jest to praca stresująca i odpowiedzialna. Organizator musi być osobą komunikatywna i mobilną, gdyż współpracuje z wieloma osobami, jak na przykład kwiaciarnia, muzyk czy ksiądz. Przemieszcza się w krótkim czasie w wiele miejsc i w związku z tym musi posiadać auto. To wszystko jest jednak bardzo opłacalne zarówno dla klienta, jak i dla samego właściciela firmy odpowiedzialnej za organizację wesel, ponieważ zarabia nie małe pieniądze w zamian za bezstresowe przygotowania do ślubu przez nowożeńców. Brzmi to interesująco, dlatego też rozważam jeszcze czy warto się w to pchać.

W związku z tym, iż zawsze marzyłam, by zostać organizatorem wesel, chciałabym spełnić moje marzenie. Muszę jednak zdawać sobie sprawę z powyższych kwestii. Musiałabym poświecić moje życie rodzinne i prywatne dla kariery. Początki mogą być niełatwe, ponieważ konkurencja w Krakowie jest bardzo duża. Mimo to chciałabym spróbować swoich sił w tym zakresie. Liczę, że już w przyszłym roku będę organizować wesele parze młodej. Mnie nie jest to dane, ale dla innych poświecę się i przygotuję weselicho na sto dwa!