Wysokiej klasy grill, który chcemy zakupić do naszego ogrodu, powinien posiadać przede wszystkim trzy palniki. Im więcej palników będzie posiadał grill, który zakupimy, to tym bardziej będziemy mogli liczyć na równomierne rozprowadzanie temperatury. Dodatkowo umożliwi nam to lepszą kontrolę nad procesem grillowania oraz możemy na grillu stworzyć różne strefy o różnych temperaturach. W ten sposób po jednej stronie będziemy mogli grillować mięso, a po drugiej warzywa i owoce.

Grill gazowy z wysokim piekarnikiem

weber grill cenaZawsze, kiedy decydujemy się na zakup grilla, to powinniśmy pomyśleć o tym, aby piekarnik był wysoki. Dodatkowo wysoka pokrywa będzie nam zapewniać lepszą cyrkulację ciepła, a w ten sposób znacznie szybciej przygotujemy potrawy które mamy do grillowania. Pokrywa na dużej wysokości będzie nam również umożliwiać grillowanie mięsa na specjalnym stojaku w pozycji pionowej. Ile kosztuje używanie grilla gazowego? Bardzo trudno jest określić ile w ciągu jednego grilla spalamy gazu w trakcie przygotowywania posiłków. Wpływa na to wiele czynników takich jak temperatura na zewnątrz oraz wielkość grilla, a także potrawy, które przygotowujemy. Sama cena gazu jest co kilka miesięcy różna, więc nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć, ile kosztuje nas grillowanie na gazie. Jednak przeliczając wszystko wyjdzie, że koszt jednego grillowania wynosi nad około 2 zł, a butla z gazem będzie nam wystarczała na około 40 godzin grillowania. Żeby oszczędzać na grillowaniu to ważna jest przede wszystkim konstrukcja grilla oraz pokrywa. Raz rozgrzany grill może przez długi okres czasu utrzymywać tę samą temperaturę przy minimalnym zużyciu gazu. Najbardziej oszczędny w dzisiejszych czasach jest Weber grill cena takiego urządzenia uzależniona jest przede wszystkim od wielkości, a także dodatkowych akcesoriów. Zawsze powinniśmy kupować grilla tylko i wyłącznie w renomowanej firmie, aby otrzymać odpowiedni okres gwarancyjny. Dodatkowo będziemy mieli pewność, że materiały, z jakich został wykonany grill są wysokiej jakości i przez długi okres czasu bez żadnych awarii będziemy mogli użytkować takie urządzenie.

Najczęściej firmy sprzedające grille oferują nam 10-letni okres gwarancyjny, a niektóre firmy nawet gwarancję dożywotnią. Najwyższej klasy grille będą posiadały również dodatkowe części zamienne takie jak ruszty i palniki, które będzie trzeba wymienić po kilku latach użytkowania. W przypadku jakichkolwiek awarii będziemy mogli korzystać z serwisu, gdzie usterki zostaną szybko wyeliminowane.

 

Kategorie: Dom i Ogród