Bardzo ważnym parametrem, pod względem którego wybieramy odpowiedni siłownik do automatycznej bramy jest oczywiście ciężar. Zazwyczaj każdy opis napędu powinien posiadać informację dotyczącą tego, jaką ma maksymalną wagę obciążenia i powinniśmy wybrać taki system, który pozwoli nam na swobodne użytkowanie bramy. Jeżeli nasza brama jest bardzo ciężka i wykonana ze stali oraz dodatkowego wypełnienia to powinniśmy wybrać siłowniki, które będą posiadały wyjątkową moc, aby funkcjonalnością brama była bez problemów.

Kto pomoże zamontować napęd do bramy?

napędy do bram w PiasecznieCzasami na niektórych posesjach występują takie problemy, że założenie siłownika okazuje się niemożliwe. Dla takich właścicieli posesji producenci automatyki wykonują specjalne napędy do montażu podziemnego. Zawsze powinniśmy zdecydować się na profesjonalny montaż wykonywany przez fachowców, którzy doskonale wiedzą jak instaluje się napędy do bram w Piasecznie. Będziemy mieli wtedy pewność, że napęd został zainstalowany poprawnie i posłuży nam przez wiele lat bez żadnej awarii. Dodatkowo, kiedy napęd instalowany jest przez fachowców to otrzymujemy na niego wieloletnią gwarancję, a także możliwość korzystania z serwisu gdy tylko dojdzie do jakiejkolwiek usterki. Napęd do bramy powinienem być również wybierany pod względem tego jak często będzie użytkowany. Zdecydowanie inne mechanizmy automatycznie zastosujemy do bram przemysłowych w halach produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie brama jest intensywnie użytkowana, niż w przypadku domu jednorodzinnego gdzie będziemy otwierać bramy tylko kilka razy dziennie. Wspólnoty mieszkaniowe również decydują się na zamontowanie wysokiej klasy napędu do bramy, ponieważ w takich miejscach brama jest również dość często użytkowana. Wybór odpowiednich mechanizmów w dzisiejszych czasach nie jest bardzo trudny, ponieważ każdy procent dokładnie opisuje działanie swojego systemu oraz konkretne zastosowanie. Dlatego bez problemu możemy wybrać odpowiedni napęd do bramy do biura lub też do domu. Napęd do bramy skrzydłowej powinien posiadać również odpowiednie funkcje, aby zagwarantować użytkownikowi odpowiednią pracę bramy.

Przede wszystkim powinniśmy zdecydować się na dodatkowe ręczne odblokowywanie, ponieważ jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku jakiejkolwiek awarii związanych z brakiem prądu lub też usterką w siłowniku. Fotokomórki są bardzo powszechne i warto je zainstalować, ponieważ wtedy brama automatycznie będzie się zatrzymywać, gdy wykryje jakąkolwiek przeszkodę podczas otwierania lub zamykania.

Kategorie: Remonty