Makijaż ważny jest dla kobiet od setek lat. Jeszcze w czasach pierwotnych malowano je, aby były bardziej atrakcyjne i chętniej wybierano je jako matki. Dziś makijaż służy tak naprawdę temu samemu. Z psychologicznego punktu widzenia chodzi o to, aby kobieta podkreśliła swoje walory i bardziej spodobała się mężczyźnie. Dziś uważa się, że także samej sobie. Makijaż wielu kobietom dodaje pewności siebie, eleganckich ruchów czy chęci zabawy. Rzeczywiście one same czują się bardziej pożądane i zadbane. Jak wiele z nas nie potrafi dziś wyjść na ulicę saute.

Co oznacza długotrwały kosmetyk?

długotrwałe kosmetykiMakijaż jest obecnie dla każdego. Kosmetyki dostępne są w każdej drogerii w różnych cenach na każdą kieszeń. Kwestią posiadania dobrze wykonanego i długo utrzymującego się makijażu jest zakupienie dobrej jakości produktów i właściwe wykonanie. Jeśli zależy nam, aby pomalować się przed wyjściem do pracy rano i wrócić późnym popołudniem z nadal rozświetloną i nierozmazaną twarzą, musimy zainwestować w długotrwałe kosmetyki. Są to zwykle marki nieco droższe. Składniki produktów są wyższej jakości, co przekłada się na trwałość makijażu. Tego typu kosmetyki skóra lepiej absorbuje, a one same nie są podatne na rolowanie czy osypywanie. Szczególne znaczenie ma tutaj dobór bazy pod makijaż i samego podkładu. To one zapewniają gładki koloryt naszej skórze, a także odpowiadają za to, jak trwały będzie nałożony cień do powiem czy róż na policzkach. Ważne jest także, aby kosmetyki nakładać na odpowiednio przygotowaną skórę twarzy. Nawet najlepszy podkład nie spełni swojej roli na nieoczyszczonej, przetłuszczonej cerze czy też takiej, na którą nie zaaplikowaliśmy warstwy kremu nawilżającego. Przy wyborze cieni do powiem o ich długotrwałości czasem świadczy sama ich konsystencja. Świecące cienie z drobinkami mają tendencję do osypywania nawet pomimo doskonałego ich nałożenia. Tusz do rzęs dobrej jakości i nie po terminie ważności utrzyma się bardzo długo. Jeśli jednak nałożymy go pospiesznie ,tworząc grudki, także zacznie złuszczać się na nasze policzki. Najwięcej wymagamy od pomadek. Ich trwałość zależy od tego, czy mamy dobrze nawilżoną i gładką skórę ust oraz nie jemy i nie pijemy zbyt dużo w ciągu dnia.

Trwałość kosmetyków jest często główną cechą, którą kierujemy się przy ich wyborze. Niejednokrotnie wolimy dopłacić kilka złotych, a cieszyć się pięknym makijażem cały dzień. Kosmetyki mają też prawo gorzej utrzymywać się w trudnych warunkach pogodowych. Gdy jest upał i ciało się poci, większość podkładów nie wykona prawidłowo swojego zadania. Dopasowujmy więc także rodzaj nakładanych kosmetyków do danego konkretnego dnia.