Na rynku od pewnego czasu pojawiła się chlorella. Można zadać sobie pytanie czym jest właściwie ta chlorella? Czym jest to, czym zachwycają się znane trenerki i blogerki? Jakie ma właściwości? Jak tego używać? Na co pomaga a na co szkodzi? Ile kosztuje i czy jest odpowiednie dla mnie? W tym krótkim tekście postaramy się odpowiedzeń na te kilka pytań i w miarę możliwości rozwiać wszelkie wątpliwości.

Chlorella – w tabletkach czy w proszku?               

chlorella - tabletkiChlorella to glon z gromady zielenic, którego można spotkać w środowisku wilgotnym. Morza, oceany, wilgotna ziemia lub kora drzew. W wodzie zarówno słonej jak i słodkiej. Jest to glon zwany jednokomórkowcem, niewidoczny gołym okiem zawierający chlorofil, dzięki czemu może ona przeprowadzać proces fotosyntezy ( proces podczas którego dwutlenek węgla zamieniany jest na życiodajny tlen). Badania wykazały, ze ten mały jednokomórkowy organizm jest prawdziwą bombą witaminową. Jej właściwości są olbrzymie. W sześćdziesięciu procentach składa się z biała, ponadto błonnik oraz węglowodany a także praktycznie kompletny skład witamin i minerałów dzięki czemu chlorella wykorzystywana jest w różnych schorzeniach i przypadłościach. Paniom starającym się o dziecko może pomóc zawarty w niej kwas foliowy. Każdy lekaż prowadzący ciąże zaleca stosowanie kwasu foliowego swoim pacjentkom. Ma zbawienny wpływ na wygląd skóry a jej właściwości wspomagające odbudowę tkanek sprawia ze doskonale wspomaga proces gojenia się ran. Pomaga zwalczać trądzik, walczyć z wypryskami czy wysypką. Wspaniale buduje odporność. Pomaga w odtruwaniu organizmu oraz pozbywania się z niego metali ciężkich.  Polecana jest w profilaktyce nowotworowej. Naukowcy wskazują również, zażywanie chlorelli znacznie wspomaga proces odchudzania. Dzięki niej zmniejsza się zawartość tłuszczu w organizmie, zmniejsza poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Chlorella dostępna jest w dwóch wariantach. Chlorella – tabletki są łatwe do połknięcia i do pilnowania aby nie przekroczyć zalecanej dawki. Bądź chlorella w proszku, którą można wykorzystać jako składnik potraw – sałatek, jogurtów. Chlorella zaliczana jest go grupy produktów spożywczych zwanych superfood. Jest grupa produktów o wyjątkowych właściwościach odżywczych. Mających doby wpływ na funkcjonowanie organizmu. Pełni ważną rolę w grupie produktów superfoods, zaraz obok dyni, jarmużu, jagód goji, nasion chia itp.

Szukając dla siebie odpowiedniego suplementu diety, warto zgłębić swoją wiedzę na temat chlorelli. Może się okazać, ze cierpimy na przypadłość, w walce z którą może nam pomóc właśnie ten mały zielony organizm o wyjątkowych właściwościach. I choć zakup tego środka nie należy do najtańszych to może warto poradzić się zaufanego lekarza czy warto wspomagać funkcjonowania organizmu poprzez zażywanie chlorelli. Zorientowany we właściwościach i zaletach chlorelli a i z naszym stanem zdrowia z pewnością dobrze doradzi.