Szambo to element infrastruktury domu odpowiedzialny za gromadzenie nieczystości odprowadzanych z budynków. Pełni ono coś w rodzaju bufora pomiędzy produkowaniem nieczystości a ich transportem do oczyszczalni ścieków, gdzie zostano przetworzone. Szamba, to najczęściej wykorzystywany rodzaj zarządzania nieczystościami w budynkach jednorodzinnych, szczególnie na wsiach, gdzie nie istnieje odpowiednia struktura transportowa odpadów.

Niskie ceny szamb betonowych

szamba betonowe cennikSzambo oprócz tego, że jest najczęściej wykorzystywanym buforem oczyszczającym, jest również najtańszym rozwiązaniem. Alternatywne rozwiązanie w postaci oczyszczalni ścieków o podobnej wydajności jak szambo, bywa z reguły od trzech do nawet kilkunastu razy droższym rozwiązaniem w czasie instalacji. Oczywiście po pewnym czasie wydatki związane z użytkowaniem szamb i oczyszczalni mogą się wyrównać, jednak w momencie, gdy dochodzimy do tego momentu budowy, pieniądze wydają się odgrywać przewodnią rolę w wyborze tego rozwiązania. Jeśli mówimy o takim rozwiązaniu jak  szamba betonowe cennik tego typu produktów jest naprawdę niski. Za rozwiązanie dla czteroosobowej rodziny o pojemności dziewięciu tysięcy litrów zapłacimy na rynku jakieś tysiąc dwieście złotych. Dla porównania oczyszczalnia ścieków również o odpowiedniej wydajności ( nie mylić z pojemnością ) dla rodziny czteroosobowej wahają się od pięciu do dziesięciu tysięcy złotych. Taka różnica cen, sprawia, że inwestorzy chętnie wybierają takie rozwiązanie. Często wybiera się również szamba betonowe o większej pojemności niż się powinno, żeby zwiększyć odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi wywozami nieczystości. Szamba betonowe nie są drogie nawet w konfiguracjach dwu i wielokomorowych. Można dobrać je zarówno względem pojemności jak i wymiarów głównego zbiornika, a także akcesoriów w postaci włazów betonowych, lub zamykanych metalowych. Wybór jest naprawdę spory. Szamba betonowe są również odpowiednio przygotowane do pełnionego przez nie zadania. Są uszczelnione warstwami olejnymi i asfaltowymi dzięki czemu spełniają normy przepuszczalności płynnych dla cieczy.

Za szambami przemawia również szybkość ich montażu. Są to z reguły elementy monolityczne przygotowywane w fabrykach i tam magazynowane. Po wybraniu odpowiedniego rodzaju szamba, specjalna ekipa transportuje je na miejsce, wstawia do poprzednio przygotowanego wykopu, wykonuje drobne obróbki murarskie i szambo jest gotowe. Całość procesu instalacji szamba nie trwa więcej jak godzinę czasu licząc od przyjazdu ekipy wykonawczej.

Kategorie: Remonty