Parkowe ławki betonowe zyskały swoje stałe miejsce w zabudowie polskich miast, miasteczek i wsi. Ławki betonowe są niezwykle trwałe i odporne na akty wandalizmu, przez co cieszą się popularnością wśród inwestorów. Każda ławka z betonu jest inna, różnią się od siebie stylem i wyglądem. Dostępne są takie, które wpiszą się w krajobraz wielkiej metropolii, miasteczka i zabytkowej starówki.

Betonowe ławki parkowe dla Ciebie!

betonowe ławki parkowe cenaZ punktu widzenia funkcji użytkowych, służą do siedzenia, jednak biorąc pod uwagę zagospodarowanie przestrzenne, są meblem miejskim. To ławkami mebluje się parki, skwery, ogrody, ulice i przystanki miejskie. W szerszym znaczeniu, są najczęściej stosowanym elementem małej architektury. Znajdziemy je także na stadionach, przed scenami amfiteatrów, na festynach, w kościołach i w wielu innych miejscach. Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy to, jak ławki betonowe są trwałe. Ławki miejskie charakteryzują się dużą masą, co czyni je odpornymi na przesuwanie czy przewracanie. W zależności od modelu i rodzaju, waga ławki waha się między 100 a nawet 350 kg, a dodatkowo wiele modeli posiada możliwość przytwierdzenia do podłoża. Są one również bardzo estetycznymi elementami architektury miejskiej. Dostępne są modele z oparciem lub bez, z elementami drewnianymi lub w różnych kształtach. Ławki miejskie to oaza dla nóg zmęczonych długim spacerem. Ławki są najważniejszym elementem architektury parkowej i ogrodowej, bez którego trudno sobie wyobrazić otoczenie placów zabaw, wnętrze ogrodu miejskiego lub inną przestrzeń publiczną. Jak w przypadku każdego zakupu czy inwestycji interesuje nas cena potencjalnego zakupu. Betonowe ławki parkowe cena zależy od wielu czynników, m. in. modelu, wielkości i rodzaju materiałów użytych do produkcji. Tanie ławki parkowe to najczęściej konstrukcje metalowe. Najtańsze będą te niewielkich rozmiarów. Czym większa ławka, tym do jej produkcji zużywa się więcej materiałów, a wraz z tym rośnie jej cena. 

Mebel postawione w przestrzeni miejskiej często są narażone na akty wandalizmu. W związku z tym, ławki parkowe często posiadają system antywandal. Jest to przedłużenie, które wkopuje się w ziemię. Zabezpiecza ono ławkę przed przesunięciem, przewróceniem lub kradzieżą. Ława musi być bezpieczna dla dzieci jak i dorosłych, Jej konstrukcja musi być niezawodna i trwała, by wraz z eksploatacją nie doszło do spadku poziomu bezpieczeństwa użytkowania tego mebla miejskiego. Istnieją pewne wymagania, które powinno się spełnić podczas projektowania ławki, najczęściej sięga się po normę PN – EN dotyczącą wyposażenia placu zabaw.