Komory hiperbaryczne stały się powszechnie dostępne w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że tlenoterapia posiada długo listę możliwych zastosowań. Jest to optymalna forma leczenia dla osób, które przeszły przez ciężkie zatrucie czadem, a ponadto mają trudno gojące się rany na całym ciele. Co ciekawe, z tlenoterapii mogą skorzystać również a osoby cierpiące na autyzm. dowiedziono bowiem, że lepsze dotlenienie mózgu wpływa pozytywnie na wiele procesów psychicznych.

Dzięki terapii tlenowej pacjenci szybciej zdrowieją

terapia tlenowa we wrocławiuPozytywny wpływ tlenu na organizm został potwierdzony w wielu badaniach naukowych i nie tylko. Czysty tlen wspomaga funkcjonowanie całego organizmu, przyczynia się również do wzrostu odporności. Terapia z udziałem tlenu została opracowana w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. W ciągu ostatnich lat specjalne komory hiperbaryczne zostały znacząco unowocześnione. Dzięki temu pacjenci mają zapewniony pełen komfort podczas zabiegów. Z dobrodziejstw tlenoterapii można korzystać prywatnie lub też w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Koszt pojedynczego zabiegu wynosi zazwyczaj około dwustu złotych. Warto podkreślić, że podawanie tlenu pod zwiększonym ciśnieniem korzystnie wpływa nie tylko na regenerację tkanek, ale również prowadzi do usuwania z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Gdzie można skorzystać z takiej formy leczenia? Coraz więcej klinik i ośrodków rehabilitacyjnych decyduje się na zakup nowoczesnych komór hiperbarycznych. W niektórych kabinach mieści się więcej niż jedną osoba, co jest bardziej ekonomiczne z punktu widzenia poniesionych kosztów. Długotrwała terapia tlenowa we Wrocławiu pozwala na pełen powrót do zdrowia osobom, wobec których tradycyjne formy leczenia nie zdały egzaminu. Pacjenci po udarach szybciej wracają do dawnej formy, gdyż wysokiej jakości tlen wspomaga regenerację układu nerwowego. Mózg jest narządem, który do prawidłowej pracy potrzebuje najwięcej tlenu. Pobyt w komorze hiperbarycznej jest zalecany również w przypadku wyczynowych sportowców oraz himalaistów.

Od jakiegoś czasu wszyscy mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać z terapii tlenowej. Nowocześnie wyposażone ośrodki zdrowia zapewniają pacjentom pełen komfort. Można śmiało powiedzieć, że komory hiperbaryczne stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Terapia za pomocą wysokiej jakości tlenu niweluje wiele dokuczliwych objawów – między innymi migreny, nadciśnienie, czy też narastające uczucie duszności w przebiegu astmy lub obturacyjnej choroby płuc.