Dlaczego corian jest tak często wybierałym materiałem m.in. do tworzenia blatów? Z pewnością m.in. dlatego, że jest niezwykle gładki oraz trwały a jeśli chodzi o blaty, jest to niezwykle ważne. Corian jest niezwykle elegancki i bardzo uniwersalny.

Ekskluzywne blaty wykonane z corianu

blaty z corianuCorian jest innowacyjnym materiałem, który wynaleziony został pod koniec lat 60. ubiegłego stulecia oraz wyprodukowany przez firmę DuPont. Niezwykle eleganckie blaty z corianu stosuje się  zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Do produkcji corianu  wykorzystuje się mieszankę naturalnych minerałów, a także żywicy akrylowej. Jego jednorodna, zwarta struktura pozwalająca na uzyskanie ponadprzeciętnej wytrzymałości i trwałości Podstawowym wyróżnikiem Corianu jest jego jednorodność umożliwiająca sporządzenie jednoelementowych przedmiotów i form bez widocznych połączeń,  monolitów. Dzięki temu we wnętrzu można łączyć różne elementy wyposażenia z Corianu i tworzyć jednolite, łukowate, miękkie, niemal organiczne kształty lub też  kanciaste, geometryczne bryły. Jakie są zalety corianu? Przede wszystkim jego wytrzymałość, ponieważ materiał ten jest niemalże niezniszczalny, wyróżnia się niezwykłą trwałością i odpornością na różne temperatury, na wodę bądź ścieranie, dlatego świetnie nadaje się m.in. w kuchni, więc blaty kuchenne wykonane z corianu są wyjątkowo praktyczne. Producenci materiałów kompozytowych typu Corian gwarantują, że są one w pełni odnawialne. Chodzi przede wszystkim o przebarwienia, smugi czy ślady po papierosach – potrzebujemy jedynie gąbki i delikatnego środka czyszczącego. Taka sama sytuacja jest z obróbką Corianu oraz dokonywaniem napraw powierzchni. Materiał ma podobne właściwości co drewno, jeśli chodzi o kwestie odnawiania, należy zauważyć, że renowacja Corianu to zadanie dla profesjonalisty, najlepiej przedstawiciela czy autoryzowanego serwisanta producenta. Z pewnością będziemy zadowoleni montując blaty z corianu, ponieważ mamy pewność, że posłużą one nam one na długo. Blaty kuchenne powinny być solidne a materiał typu corian zapewnia nam największą trwałość blatów kuchen nych, dzięki czemu będziemy z nich korzystać długo.

Bardzo dużą zaletą tego materiału jest swoboda w projektowaniu, ponieważ dzięki niej możemy dowolnie tworzyć jeden rodzaj blatu, który w zależności od miejsca montażu będzie spełniać inną funkcję. W kuchni na przykład zwykły dzienny płyta przy blacie może płynnie przerodzić się w suszarkę ze zlewozmywakiem, zlew z Corianu oraz strefę przygotowywania lub jedzenia posiłków.