Każdy marzy o tym, aby przez długie lata wyglądać pięknie i młodo. To pragnienie towarzyszy zarówno kobietom jak i mężczyznom. Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na długoletnie zachowanie młodego wyglądu przy niewielkich nakładach finansowych. A wszystko za sprawą ogólnodostępnych zabiegów kosmetycznych.

Czym wypełnić zmarszczki?

wypełnianie zmarszczek w BielskuZabieg stanowiący wypełnianie zmarszczek w Bielsku polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub kwasu polimlekowego w miejsca w których pojawiły się zmarszczki, a więc widoczne bruzdy na skórze. Kwas hialuronowy jest bardziej popularny choć skuteczność obu preparatów jest identyczna. Cały zabieg trwa około trzydziestu minut. Jest bardzo prosty oraz całkowicie bezpieczny. Lekarz, kosmetolog bądź kosmetyczka używa do jego wykonania strzykawki o niewielkich gabarytach (jeden mililitr) oraz bardzo cienkiej igły. Przed wykonaniem zabiegu skóra jest znieczulana specjalnym żelem lub kremem, który pozostaje na skórze określoną ilość czasu przed iniekcją (zwykłe około piętnastu lub dwudziestu minut). Dzięki temu klient bądź klientka nie czuje momentu ukłucia. Niestety wstrzykiwanie kwasu często wiąże się z nieprzyjemnym uczuciem rozpierania o którym często wspominają klienci. Nie mniej jednak nie jest to silny ból i z pewnością każdy z nas niezależnie od progu bólowego jest w stanie go wytrzymać. Wrażliwym osobom poleca się zamknąć oczy w czasie wykonywania zabiegu. Widok igły może bowiem przerazić każdego. Ukłucia często wiążą się z pojawieniem się krwi. Warto jednak pamiętać, że igła jest bardzo cienka i naruszanie ciągłości tkanek jest znikome. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra w obrębie nakłuć może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Ten efekt zniknie po kilku dniach. Aby pozbyć się tego efektu szybciej warto zastosować zimny okład. Zaleca się również stosowanie do mycia twarzy wyłącznie ciepłej wody z naturalnym mydłem, aby nie podrażniać skóry. Ponadto świetnym preparatem przyspieszającym regenerację skóry jest octenisept, który dezynfekuje skórę oraz przyspiesza jej gojenie. Zabieg zajmuje zaledwie kilkadziesiąt minut, ale zawsze trzeba pamiętać o tym, że z czasem kwas hialuronowy zaczyna zanikać i zabieg należy powtórzyć.

Coraz bardziej popularne zabiegi kosmetyczne są wykonywane nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Wypełnianie zmarszczek jest prostym, szybkim i całkowicie bezpiecznym zabiegiem. Mimo, iż jest to zabieg inwazyjny, gdyż narusza ciągłość tkanek skórnych to decyduje się na niego coraz więcej osób. Wszystko za sprawą zniewalających efektów.