Każdy, kto organizuje ślub w plenerze, będzie potrzebował odpowiedniej altany. Możemy zdecydować się na tradycyjną albo też drewnianą lub te nowoczesne zdobione kwiatami oraz innymi delikatnymi materiałami. Możemy również zdecydować się na altanę wykonaną ze starych ram okien lub tradycyjnych drzwi, które ozdobione są pięknymi kwiatami. Jeszcze innym pomysłem jest altana z lampek, które zawieszone są na gałęziach drzew.

Ciekawe miejsca na ślub w plenerze

ślub w plenerze - dolnośląskieKiedy organizujemy ślub w plenerze to mamy możliwość zrealizowania swoich najbardziej skrytych marzeń. Wszystkie ozdoby powinny być dobrze przemyślane, ponieważ są kwintesencją uroczystości i nadają niepowtarzalnego stylu. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni dywan, który będzie prowadził do altany, gdzie zostanie wzięty ślub. Najczęściej i najwięcej osób decyduję się na tradycyjny czerwony dywan, ale dobrym rozwiązaniem jest również dywany z kwiatów lub z innymi wzorami. Jeśli planujemy ślub w plenerze, to dobrze jest wybrać okrągłe stoły. Możemy je odpowiednią udekorować kwiatami oraz świecami, a także z koralikami. Krzesła powinniśmy ozdobić białym materiałem, a także dodatkowymi wstążkami, dzięki czemu dekoracja na wesele będzie niepowtarzalna. Zawsze musimy pamiętać o pogodzie, gdy organizujemy ślub w plenerze – dolnośląskie to region gdzie organizuje się wesela pod namiotami, ale najczęściej w hotelach lub specjalnych salach bankietowych w restauracjach. Podczas organizacji ślubu w plenerze dobrze jest również wynająć odpowiednich namiot, aby na wypadek deszczu lub burzy albo silnego wiatru można było się schować. Namiot powinien być tak duży, aby pomieścić wszystkich zaproszonych gości. Właściciele dużych domów, którzy mają również duży ogród, decydują się na to, aby przyjęcie weselne zorganizować na terenie swojego ogrodu. Jednak kiedy mieszkamy w bloku i nie mamy takiej możliwości, to dobrze jest wynająć hotel, w którym do dyspozycji gości jest również w plener gdzie organizuje się wesela. Możemy zdecydować się na piękne wesele nad jeziorem w plenerze albo też wybrać tereny górskie.

Nigdy nie powinniśmy zapominać o bazie noclegowej, ponieważ wielu gości będzie wymagało tego, aby zapewnić im nocleg. Jeśli sala weselna, którą wynajmujemy nie posiada żadnych miejsc noclegowych to powinniśmy sprawdzić okolice i porównać ceny hoteli. Kiedy chcemy wynająć dobrą salę na wesele to powinniśmy zająć się jej poszukiwaniem już z pół roku wcześniej, ponieważ zazwyczaj wszystkie najlepsze sale weselne są wynajmowane w bardzo dużym wyprzedzeniem.