Praca florystki wymaga ciągłego kształcenia i bycia na bieżąco z nowinkami. Dzięki serwisom internetowym dla florystek oraz sklepom, działającym w sieci, panie uprawiające kwiatowy kunszt, mogą śledzić najnowsze trendy florystyczne. Akcesoria florystyczne są podstawą warsztatu kwiaciarki – dekoratorki. Dzięki nim praca jest łatwiejsza a kwiatowe kompozycje sprostają wymaganiom najbardziej wybrednych klientów. Barwne dodatki, sznurki, wstążki, nabłyszczacze i brokat, to tylko kilka z podstawowych artykułów florystycznych.

Artykuły niezbędne w pracy florystki

profesjonalne akcesoria florystycznePodstawą warsztatu florystki są akcesoria do układania bukietów. Pianki (cegłą sucha i mokra), kosze wiklinowe różnej wielkości, styropianowe kształty do wykonywania dekoracji, stojaki i gotowe formy do układania bukietów. Profesjonalne akcesoria florystyczne obejmują kolorowe dodatki, upiększające bukiety. Wśród nich są popularne motyle, sztuczne kwiaty i liście, sztuczne, wielobarwne piórka, girlandy, łańcuszki, naklejki i folie. Kleje do żywych kwiatów niezwykle ułatwiają pracę i zapewniają trwałość bukietom. Jeśli kompozycje kwiatowe muszą być transportowane na znaczne odległości, przydadzą się trwałe nabłyszczacze, brokaty i odżywki do kwiatów. Pomogą zapewnić bukietowi nienaganny, świeży wygląd. Do stroików przydatne są stojaki i uchwyty na świece. Mamy do wyboru metalowe i plastikowe mocowania świec. Wśród florystycznych akcesoriów nie może zabraknąć nożyczek i sekatorów do cięcia kwiatów, liści i krzewów oraz niezwykle praktycznych skrobaków do róż. Specjalistyczne nożyki i szczypce także pomogą w cieciu i przygotowywaniu roślin. Podobnie klej do pistoletu, który klei na ciepło. Metoda klejenia na gorąco, przydatna jest zwłaszcza przy mocowaniu drobnych dekoracji. Gwarantuje trwałość kompozycji. Flizelina dekoracyjna zapewnia niepowtarzalny wygląd bukietom, może być też stosowana jako dekoracja stołu, krzeseł, kościoła, czy sali bankietowej. Flizelina występuje w wersjach kolorystycznych oraz z wytłaczanym wzorem. 

Wybór profesjonalnych dodatków florystycznych, zależy od miejsca, w którym je kupujemy. Duże, specjalistyczne sklepy i hurtownie internetowe, posiadają bogaty asortyment artykułów zdobniczych i profesjonalnych sprzętów do przygotowywania kompozycji z kwiatów. Każda dekoratorka, florystka czy kwiaciarka, potrzebuje najnowszych sprzętów, które usprawniają jej codzienną pracę. Dzięki temu, że w jednym miejscu możemy znaleźć dekoracje oraz akcesoria, oszczędzamy czas i pieniądze, które poświecilibyśmy na odwiedzanie licznych sklepów.